A # Z  

1010 (D) #11
A
Pauline Aellen (CH) #4 #6 #S2
Herve All (F) #11
Lindsey Allgood (US CA) #11
Camilo Andres Agudelo Alvarado (CH) #7
Francis Alÿs (MX) #6
Kalliope Amorphous (US RI) #S3
Brett Anderson (US IN) #S3
Farah Anede (F) #1
Lourdes Archundia (MX) #10
Ivan Argote (F/US NY) #5
Laurence Arnaud (CH) #1
Christophe Atabekian (F) #11
Jennifer Axner (US OH) #3 #4
Patricia Azevedo (BR) #11
Lora Azza (F) #10
B
Julie Badin (F) #3 #4 #7
Reyhan Ashitaka Bakouri (F) #S3
Ronald Bal (NL) #S4
Isabel Baraona (P) #S2 #7
Hélène Baril (F) #3 #6
Peter Barnard (UK) #11
Hélène Barrier (F) #S4
Marc Bauer (CH/D) #7
Kristen Baumlier (US OH) #3
Neno Belchev (BG) #S1
Fernando Belfiore (BR) #3
Ana Benaroya (US NY) #7
Mehdi Benkler (CH) #2 #3
Eleanor Leonne Bennett (UK) #2 #4
Susan Berkowitz (US CA) #2
Doug Beube (US NY) #11
Lukas Beyeler (CH) #S1
Bl67 (F) #4
Bob Bicknell-Knight (UK) #10
Oliver Binnian (UK) #6
Scott Blake (US NE) #11
Itay Blaish (IL) #1
Mariah Blue (NL) #10
Tom Bogaert (CH/B) #11
Miranda Bohon (US GA) #11
Boiboy (US MO) #11
Rafael Bonilla Jr (US CA) #2
Karin Bos (NL) #5 #6 #S2 #8 #11
Botanist (US AZ) #8
Max Boufathal (F) #1 #7
Franco Brambilla (IT) #1 #10
Beth Brown (US MD) #4
Jason Sheridan Brown (US TN) #6
Adam Buczek (UK) #1
Edward Burtynsky (CA) #3
C
Rebecca Cairns (UK) #S3
Melis Cantürk (TR) #11
Noumeda Carbone (I) #4 #S2 #11
Barbara Cardinale (CH) #S3
Mona Caron (US CA) #8
Heather Cassils (US CA) #S1
Cetusss (CH) #7
Nicolas Chaigneau (F) #S2
Spencer Chalk Levy (D) #2
Skott Chandler (US CO) #2
Oscar Chan Yik Long (CN HK) #7
Rosemary Chapman-Smith (CA) #7
Clare Charnley (UK) #11
Anya Charikov-Mickleburgh (UK) #11
Clem Chen (CA) #7
Jérémy Chevalier (CH) #11
Nikki Chicoine (US VT) #2
Rebecca Chizeck (US-WA) #1
Sarah Choo Jing (SG) #11
Alexis Cicciù (B) #6
Mimi Ciora (RO) #S3
Ben Clarkson (CA) #1
Arnaud Cohen (F) #3 #S2 #10 #11
Simon Collet (F) #11
Enzo Comin (I) #11
Valerie Constantino (US CA) #3
Laylage Courie (US NY) #7
Marine Coutroutsios (F/ AU) #5
Stephanie Craig (US OH) #3
Massimo Cremagnani (IT) #1
Lucia Cristiani (I) #8
Eric Croes (B) #6
D
Radek Dabrowski (DE) #1
Peter Damm (D) #1
Lauren Davies (US OH) #6
Emille de Blanche (SE) #8
Baptiste Debombourg (F) #1
Joe De Hoyos (US CA) #5
Jason DeMarte (US MI) #3 #8
Chloe Demetriades (CH) #2 #4 #6
Florine Demosthene (ZA/HT/GH) #11
Ruzsa Dénes (HU) #10
Tom de Pekin (F) #S4
Jeanne De Petriconi (F) #2
Javier de Riba (E) #11
Robert Ladislas Derr (US OH) #7
Olivier De Sagazan (F) #3
Wendy DesChene (CA) #8
Cédric De Smedt (B) #3
Loïc Desroeux (CH) #6
Julien Deswaef (B) #10
Igor Dewe (F) #S1
Nik Dimopoulos (AU) #S1
Dimitri Dimov (F) #10
DirtyRebelYell (I) #11
Aleksander Dmitruk (PL) #7
Zoran Dragelj (CA) #1
Michel Ducerveau (EU) #8 #10
Sylvain Dumais (CA) #4
Adam Dumont (US OH) #3
Rowynn Michelle Dumont (US CA) #7
Delphine Duprat (F) #2
Marguerite Dupré (F) #S4
Nelmarie Du Preez (ZA) #10
Edouard Duvernay (D) #2 #3 #10
E
Malcolm Easton (US CA) #11
Santiago Echeverry (US FL) #S1
Melissa Eder (US NY) #5
Alyssa Ellis (CA) #8
Elise Engler (US NY) #4
English Disco Lovers (UK) #5
Özge Enginöz (TR) #11
Evor (F) #6 #S2 #7 #8 #11
F
Daveo Falaveo (US PA) #S4
Mauro Fariñas (E) #5
Deborah Farnault (F/US NY) #8
Rob Fatal (US CA) #S1
Lizzie Feather (UK) #6
Theo Firmo (BR/E) #7
Lucia Annabella Fischer (AU) #1
Amandine Freyd (F) #1 #4 #5 #8
Jesper Friis (DK) #6
Marine Froeliger (CH) #6
Jane Fulton Alt (US IL) #3
  G
Ana Galan (E) #2
Olivier Garraud (F) #3
Rafael Garrdo (SE) #4
Erik Gebbert (D) #S3
Brett Ashley Gendall (ZA) #4
Ori Gersht (UK) #2
Fabien Ghernati (F) #11
Angela Glajcar (D) #11
Bonnie Gloris (US PA) #11
Conrad Jon Godly (CH) #6
Stella Goldschmit (F/I) #7
Małgorzata Goliszewska (PL) #1
Jay Gould (US MD) #1 #2 #4 #8
Jaz Graf (US NJ) #5
Richelle Gribble (US CA) #6
Grip Face (E) #4
Mihai Grecu (RO) #3
Jill Greenberg (US CA) #2
Sinasi Gunes (TR) #S1
Nelson Gutierrez (US TN) #7
Ivan Guzman (US NY) #7
H
Karolina Halatek (PL) #11
Henry Hargreaves (US NY) #3
Mark Ambrose Harris (CA) #1
Phil Hastings (US NY) #11
Mary Hatch (US MI) #1 #2
Paul Hegi (CH) #7
David Herbold (US ID) #3
Chris Hernandez (US TX/PL) #6 #7
Charles Hieronymi (CH) #6
Tetsushi Higashino (JP) #11
Stephen Hilyard (US CA) #6
HitchBOT (CA) #10
Karoline Hjorth (NO) #8
Dannielle Hodson (UK) #5
Joanna Hoge (US CO) #11
Peter William Holden (UK) #10
Ryan Hopkinson (UK) #3
Rebecca Horne (US CA) #2 #3
Zainab Hoseini (ZA) #8
Matthew Hostelley (US OH) #1 #2
Franck Hoursiangou (CH) #3
Ingimar Hrímnir Skúlason (IS/CH) #6
Yiran Huang (CN) #8
Francisco Hurtz (BR) #5 #6
Dean Hutton (ZA) #7
I
Cecile Ibarra (F) #8
Riitta Ikonen (FIN) #8
Collectif Indigene (CH) #1 #2 #4
Brooke Inman (US VA) #4
Marco Iuorio (I) #7
J
Kennedy James (US PA) #2 #3
Harris Johnson (US OH) #3
Jonathan Johnson (US OH) #8
Monica Johnson (US NY) #1
Alexandre Joly (CH) #2
Kruno Jost (HR) #3
Draga Jovanovic CA/RS) #S1
Jason Judd (US IL) #2
Nestor Junior (BR) #S2
K
Akis Karanos (GR) #11
Shaun Kardinal (US WA) #6
Sofia Karlström (SE) #1 #3 #7 #10
Dima Kavko (RU) #5
Mark Keffer (US OH) #2
Amir Hossein Keihani (IR) #3
Ralph Klewitz (CH) #11
Muku Kobayashi (JP) #10
Florent Konné (F) #3
Isamu Krieger (CH) #1 #6
Ling-lin Ku (CN/US VA) #8
Ana Kun (RO) #7
Kayan Kwok (CN) #11
L
Sébastien Lambeaux (F) #S3
Collectif La Motte (B) #6
Mehdi-Georges Lahlou (B) #3 #S4
Sido Lansari (F) #5
Melinda Laszczynski (US TX) #5 #6
Daniel Lathwesen (D) #S4
Robin Latkovich (US OH) #1
Vanessa LaValle (US CA) #1
Lebel et Le Goff (F) #1
Kasper Lecnimi (PL) #10 #11
Rita Leduc (US NY) #2
Jérôme Le Goff (F) #5 #6
Anne Lehtelä (FIN) #4
Jessica Leimone (US CA) #S1
Sarah Leitten (US NY) #2
Sophie Le Meillour (CH) #8
Mehryl Levisse (F) #5 #6
Miguel Libarnes (US NY) #S1 #11
Liberate Tate (UK) #3
Pascal Lievre (F) #S1
Life Design (F) #5
Markus Linnenbrink (US NY) #4
Katie Loesel (US OH) #3 #6
Javier Loira Barja (CH) #S3
Olivier Lovey (CH) #10 #11
Ginger Lukas (US WI) #5
M
Jon MacNair (US OR) #S3 #8
Mademoiselle Maurice (F) #8
Azuma Makoto (JP) #8
Michael Vincent Manalo (PHL) #1
Ginevra Mandelli (CH) #7
Philip Mantione (US CA) #11
Liana Maris (PHL) #1
Christopher Marsh (UK) #10
Tori Marsh (US CT) #7
Yann Marussich (CH) #4
Michael Massaia (US NY) #3
Amanda Mathis (US SC) #4
Samuel Mathiss (CH) #6
Trystan Matthey (CH) #S2 #8
Lauren McCleary (US ID) #3
Elizabeth McCue (US PA) #3
Lilly McElroy (US ME) #2
Bridget McGuire (US OH) #6
Aaron McIntosh (US MD) #4
Edith Meijering (NL) #S2 #7
Fabien Merelle (F) #2 #8
Kristin Meyers (US LA) #S3
Adrián Meza Acosta (MX) #7
Charlie Michaels (US MI) #11
Microcollection (I) #8
Yana Mikho-Misho (US OH) #8
Nicky Miller (F/D) #S4
Queen Mimosa (F) #S4
Daniel Mirer (NL) #1
Eden Mitsenmacher (UK/IL) #5 #10
Mako Miyamoto (US OR) #7
Elena Montesinos (CH) #1 #7
Carlos Montoya (CO) #5
Art Morrill (CA/US MD) #11
Tal Moskovich (IL) #1
Fábio Mota (D) #S1
Jay Muhlin (US PA) #5
Outi Munter (F/FIN) #4
Nicole Murmann (CH) #S2 #7
Michelle Marie Murphy (US OH) #2 #7
James Murray (US IL) #2 #5 #S1
Benjamin Muzzin (CH/D) #11
N
Ryuji Nakamura (JP) #4
NASA #11
Lara Nasser (US NY) #11
Luca Nava (I) #5
Nero / Alessandro Neretti (I) #7
Veronika Neukirch (MY) #8 #10
Jeremy Newman (US NY) #10
Nik O Nik (US GA) #4
Andreas Nitschke (D) #7
Gary Nolan (HR) #4
Ashley Normal (US NY) #11
Ashley Norman (US ME) #S2
  O
Seung-Hwan Oh (KR) #11
Ritchelly Oliveira (BR) #7
Sorin Oncu (RO) #3
Antonio Onio (D) #3 #S1
OnionRibs (F) #S3
Cassie Opaskar (US OH) #4
Ore.e Refineries Company (FIN) #2
David Oreilly (US CA) #6 #7
Roberta Orlando (I) #S1
Roberto Osti (US NJ) #S2
Kasia Ozga (US IL/PL/F) #11
P
Stephanie Paine (US LA) #11
Teresa Paiva (UK) #5
Lorella Paleni (I) #2
Holly Parker (US CO) #3
Katie Parland (US OH) #1
Matteo Pasin (D) #4
Mariano Peccinetti aka Trasvorder (AR) #6
Doug Pedersen (US MN) #1
Sandrine Pelletier (CH) #1 #8
Ben Pender-Cudlip (US MA) #6
Jason Penney (CA) #S1
Oliver (Cat) Peters (US NY) #1 #6
Eric Peter (NL) #S4
Vincent Petitpierre ECAL2012 (CH) #1 #3
Elsa Philippe (F) #5
Klaus Pichler (AT) #7#S3
Sarah Pickering (UK) #3
Daniel Pinheiro (PT) #S1
Plastic Robots (BR) #10
Matthew Plummer-Fernandez (UK) #10
Lita Poliakova (RU) #8 #10
Mircea Popescu (RO) #S3 #10
Barbara Polster (US OH) #2
Q
Theodora Quiriconi (CH) #4
R
Till Rabus (CH) #S2
Christopher Raeburn (UK) #3
Teemu Räsänen (FIN) #6
Red Bind (F) #S1
Peter Reinders (F) #2
Delphine Renault (CH) #6
James Renzelmann (F) #6
Daniel Ribar (US IL) #6
Sonia Rickli (CH) #S4
Javier Riera (E) #6
Jimmy Joe Roche (US MD) #2
Tres Roemer (US OH) #6
Annina Roescheisen (US NY) #S3
Bene Rohlmann (D) #6 #S3
Vilde J Rolfsen (UK) #6
Jean-Michel Rolland (F) #5
Eva Roovers (NL) #5
Wilson Roscoe (US OH) #3
Commandant RoSWeLL (F) #S3
Evan Roth (US NY) #3
Mary Rothlisberger (US IL) #3
Fred Rougerune Loison (F) #3 #6
Irmina Rusicka (PL) #10 #11
S
Lionel Sabatté (F) #1
Julien Salaud (F) #1
Diego Sanchez (CH) #3
Mathieu Sanchez (F) #S4
Natalia Sanchez (NL) #1
Anca Sangadji (ID) #6
Mauricio Sanhueza (PE) #4
Patrick Santos (US CA) #5 #6
Cherelle Sappleton (UK) #S2
Julian Sartorius (CH) #4
Collective Satyriconte (F) #S2
Eric Schimpf (CH) #8
Jeff Schmuki (US AZ) #8
Thomas Schunke (CH) #2
Paula Segarra (E) #S2
Brian Selke (US IL) #1
Mem Sevenster (ZA) #4
Shape2 / Nicolas Godin (F) #7
Phil Shaw (US NY) #S1
Yi Elsie Shen (CN) #1
Berndnaut Smilde (NL) #2
Robert Sochacki (PL) #11
Mark Soppeland (US OH) #4
Lionel Soukaz (F) #S4
James Robert Southard (US KY) #5
Starheadboy (US WA) #10
Gabrielle Jordan Stein (US NY) #4
Mette Sterre (NL) #4
Frédérique Stietel (F) #6
Wolfgang Stiller (D) #3
Lexie Stoia (US OH) #4
Mircea Suciu (RO) #7
Arya Sukapura Putra (ID) #3
Anne Cecile Surga (F) #11
Leonard Suryajaya (US IL) #S3 #S4
Nadezda Suvorova (CH) #6
Marc Neys Swoon (B) #3
Sarah Sze (US NY) #4
Kamila Szejnoch (PL) #10 #11
T
Anna T. (GR/D/AT) #5 #S1
Jean-Jacques Tachdjian (B) #3
Pascal Tassini (B) #4
Tony Taylor (CA) #7
Sam Taylor-Wood (UK) #2
Anna Tea (UA) #7 #S3 #11
Scott Teplin (US NY) #5 #S2
Gillian Toh (SG) #5 #S2
Arnon Toussia Cohen (IL) #2
Konstantinos Trichas (UK) #6 #11
Aris Tsamatos (GR) #10
U
Barry Underwood (US NY) #6
James Unsworth (UK) #5 #S2
V
Giulia Valenti (D/I) #7
Sydney Valette (F) #5
Adele Van Heerden (ZA) #7 #S3 #8 #10
Loudwig Van Ludens (D) #11
Baptiste Vanweydeveldt (F) #1 #2 #6
Neringa Vasiliauskaite (LT/DE) #1
Sabrina Vega (CH) #1
Fernando Velázquez (BR) #11
Carlos Vergara (CO) #1 #3 #8
Zeljko Vidovic (D) #10
Mikael Vilchez (CH) #S4
Caroline Vitelli (CH) #S3
Rihards Vītols (LV) #10
Micaela Vivero (US OH) #6
W
Caroline Walp (US OH) #4
Rebecca Wasilewski (US CT) #6
Brooke Wayne (CA) #11
Low Weakness (CH) #7
Curtis Wehrfritz (CA) #2
Li Wei (CN) #2
Walter Wetter (CH) #S3
Paul White (AU) #3
Stuart Williams (US NY) #6
Neale Willis (UK) #10
Christophe Wlaeminck (F) #3
Jessica Wohl (US TN) #7
Alicja Wójcik (PL) #7
Philip Michael Wolfson (UK) #11
Nikki Woods (US OH) #5
Robert-Marcellus Wright (US OH) #1
X
Y
Onishi Yasuaki (US TX) #2
Jayoung Yoon (US NY) #11
Joshua Yospyn (US DC) #7
Rachel Yurkovich (US OH) #4 #5 #8
Z
Kathryn Zazenski (CH) #8
Yotam Zohar (US NY) #11